Στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος Πειραιώς ιερούργησε και τέλεσε την Ακολουθία του Μεγάλου Αγιασμού ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πειραιώς κ.Σεραφείμ, την Τετάρτη 6 Ιανουαρίου, ανήμερα της μεγάλης Δεσποτικής Εορτής των Θεοφανείων. Λευκές περιστερές αφέθηκαν απο τα χέρια των Εφημερίων προς τα ύψη του εσωτερικού του ιερού ναού.
ΦΩΤΟ: ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ:
ΕΙΚΟΝΟΛΗΨΙΑ: ΜΑΝΩΛΗΣ ΔΗΜΕΛΛΑΣ – ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ «ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ»