Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Λέρου, Καλύμνου και Αστυπαλαίας κ.κ. Παΐσιος, απέστειλε σήμερα, 18-5-2021, Εγκύκλιο προς τους αιδεσιμωτάτους εφημερίους και τους υπευθύνους των Ιερών Μονών, μοναχούς και μοναχές της Ιεράς Μητροπόλεως, με την προτροπή όπως το ταχύτερο εμβολιαστεί ο Ιερός Κλήρος, και οι εργαζόμενοι καθ’ οιονδήποτε τρόπο στους Ι.Ναούς και Ι.Μονές της Επαρχίας, προκειμένου να επανέλθει η ζωή στην κανονικότητα και οι Ιεροί Ναοί και Ιερές Μονές να παραμείνουν καθαροί, χωρίς φόβο και μέτρα ασφαλείας.
Ακολουθεί η Εγκύκλιος: