Με ενδιαφέρον και μεγάλη συμμετοχή κόσμου πραγματοποιήθηκε σήμερα, Παρασκευή 31 Ιανουαρίου 2020 η ημερίδα με θέμα “Δημογραφικό-Οικογένεια” στο Συνεδριακό Επιμελητήριο Χαλκιδικής.
Μίλησαν ο Ιωάννης Τσίκουλας, Ομότιμος Καθηγητής Ιατρικής ΑΠΘ ο οποίος ανέπτυξε το θέμα: “Ιδανική Οικογένεια: τρία παιδιά” η Δρ Μαρία Καραμπατάκη, Φιλόλογος Γενικού Λυκείου Παιδιού, με θέμα: “Οικογένεια…ευλογία ζωής”, ενώ η τρίτη εισήγηση ήταν του Στρατηγού Φραγκούλη Φράγκου, με θέμα “Δημογραφικό και Εθνική Ασφάλεια”.
Ακολούθησαν ερωτήσεις και συζήτηση στην οποία αναδείχθηκε το πόσο σημαντικό είναι ο θεσμός της οικογένειας αλλά και τα αίτια του δημογραφικού προβλήματος. Την εκδήλωση συντόνισε ο Επίτιμος Πρόεδρος του Συλλόγου Τριτέκνων, Χρήστος Βορδός Αντιδήμαρχος Πολυγύρου.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Χάδος
Φωτογραφίες: Ραφαήλ Γεωργιάδης