Το νέο Δ.Σ. του Σωματείου Ιεροψαλτών Νομού Τρικάλων
![Το νέο Δ.Σ. του Σωματείου Ιεροψαλτών Νομού Τρικάλων](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2024/04/Messenger_creation_59cf18d6-c7a8-40e1-8399-3273fd6bf927-1024x768.jpg)
Συγκροτήθηκε σε σώμα την Τρίτη 9 Απριλίου 2024 το νέο διοικητικό συμβούλιο του Σωματείου Ιεροψαλτών Ν. Τρικάλων «Ιωάννης ο Δαμασκηνός», μετά τις αρχαιρεσίες που διενεργήθηκαν στις 7 Απριλίου 2024.
Η πλήρης σύνθεσή του Σωματείου έχει ως εξής:
Πρόεδρος: Δημητρίου Αθανάσιος
Αντιπρόεδρος: Τζέλης Αθανάσιος
Γενικός Γραμματέας: Λαμπρόπουλος Αθανάσιος
Ταμίας: Σπύρου Ευθύμιος
Υπεύθυνος Εκδηλώσεων και Δημοσίων Σχέσεων: Κολώνας Παύλος
Όπως τόνισε ο πρόεδρος κατά την πρώτη του εισήγηση στο νέο Δ.Σ.: “Στη νέα αυτή προσπάθεια κρίνεται απαραίτητη η συνέπεια και η ενεργή συμμετοχή όλων των μελών στις δράσεις του Σωματείου μας, ώστε να συνεχιστεί η ιστορική επιτυχημένη πορεία του, με γνώμονα τη διαφύλαξη και τη διάδοση της πατρώας βυζαντινής μουσικής παράδοσης, καθώς και τα δικαιώματα του κλάδου των ιεροψαλτών”.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.