Τελέστηκε χθες στην Ιερά Μονή Παναγίας Γαλακτοτροφούσης Μεγάρων η Εξόδιος Ακολουθία του μακαριστού Καθηγούμενου της Ιεράς Μονής Αρχιμανδρίτη π. Ανθίμου (κατά κόσμον Αλεξάνδρου Δρίτσα).
Της Εξοδίου Ακολουθίας προέστη ο Μητροπολίτης Μεγάρων και Σαλαμίνας κ. Κωνσταντίνος. Συγχοροστάτησαν ο Μητροπολίτης Κορίνθου κ. Διονύσιος και ο Επίσκοπος Κεγχρεών κ. Αγάπιος.
Ο μακαριστός ήταν κατά σάρκα θείος, αδελφός του πατέρα, του Θεοφιλεστάτου Πρωτοσυγκέλλου της Ιεράς Μητροπόλεως, κ. Αγαπίου.