17 Ιανουαρίου, 2023 - 21:30
Τελευταία ενημέρωση: 17/01/2023 - 21:32
Κοπή πίτας στην Σχολή Αγιογραφίας “Η Αγία Γλυκερία”.
Διαδώστε:
![Κοπή πίτας στην Σχολή Αγιογραφίας “Η Αγία Γλυκερία”.](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2023/01/1-53-1024x721.jpg)
Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας στην Σχολή Αγιογραφίας “Η Αγία Γλυκερία” της Ιεράς Μητρόπολης Αλεξανδρουπόλεως πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2023 για τις δασκάλες και τους μαθητές της Σχολής.
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2023/01/66-5-580x600.jpg)
Την πίτα ευλόγησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως κ. Άνθιμος ο οποίος ευχήθηκε σε όλους τους παρευρισκομένους καλή και ευλογημένη χρονιά με όλες τις ευλογίες του Θεού και των Αγίων στα καλά έργα της Σχολής και των μαθητών της.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: