Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας στην Σχολή Αγιογραφίας “Η Αγία Γλυκερία” της Ιεράς Μητρόπολης Αλεξανδρουπόλεως πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2023 για τις δασκάλες και τους μαθητές της Σχολής.
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2023/01/66-5-580x600.jpg)
Την πίτα ευλόγησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως κ. Άνθιμος ο οποίος ευχήθηκε σε όλους τους παρευρισκομένους καλή και ευλογημένη χρονιά με όλες τις ευλογίες του Θεού και των Αγίων στα καλά έργα της Σχολής και των μαθητών της.