23 Απριλίου, 2019 - 16:18
Ο Διοικητής της 1ης Στρατιάς στον Μητρ. Αλεξανδρουπόλεως
Διαδώστε:
![Ο Διοικητής της 1ης Στρατιάς στον Μητρ. Αλεξανδρουπόλεως](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/σταρτ-3-1024x706.jpg)
Σήμερα το πρωί, ο Σεβ. Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως κ. Άνθιμος δέχθηκε στο γραφείο του στο Επισκοπείο την επίσκεψη του Διοικητή της 1ης Στρατιάς από τη Λάρισα, αντιστρατήγου Κωνσταντίνου Φλώρου, ο οποίος πραγματοποιεί επίσκεψη στις στρατιωτικές μονάδες της περιοχής. Τον Αντιστράτηγο συνόδευε ο Διοικητής της 12ης Μεραρχίας, υποστράτηγος Άγγελος Χουδελούδης. Οι τρεις είχαν ολιγόωρη συνομιλία για κοινά θέματα συνεργασίας της Μητροπόλεως και του Στρατού στην ακριτική περιοχή του Έβρου. Στο τέλος της συνομιλίας ο Σεβασμιώτατος και ο Αντιστράτηγος αντάλλαξαν δώρα και ευχές για την επερχόμενη εορτή της Αναστάσεως του Κυρίου.
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/σταρτ-2-1-600x413.jpg)
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/σταρτ-1-600x410.jpg)
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: