Σήμερα το πρωί, ο Σεβ. Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως κ. Άνθιμος δέχθηκε στο γραφείο του στο Επισκοπείο την επίσκεψη του Διοικητή της 1ης Στρατιάς από τη Λάρισα, αντιστρατήγου Κωνσταντίνου Φλώρου, ο οποίος πραγματοποιεί επίσκεψη στις στρατιωτικές μονάδες της περιοχής. Τον Αντιστράτηγο συνόδευε ο Διοικητής της 12ης Μεραρχίας, υποστράτηγος Άγγελος Χουδελούδης. Οι τρεις είχαν ολιγόωρη συνομιλία για κοινά θέματα συνεργασίας της Μητροπόλεως και του Στρατού στην ακριτική περιοχή του Έβρου. Στο τέλος της συνομιλίας ο Σεβασμιώτατος και ο Αντιστράτηγος αντάλλαξαν δώρα και ευχές για την επερχόμενη εορτή της Αναστάσεως του Κυρίου.
Ι.Μ. Αλεξανδρουπόλεως
23 Απριλίου, 2019
Ο Διοικητής της 1ης Στρατιάς στον Μητρ. Αλεξανδρουπόλεως
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%81%CF%84-3-1024x706.jpg)
Διαδώστε: