Τη βασιλόπιτα του Ραδιοφώνου ευλόγησε ο Αργολίδος Νεκτάριος
![Τη βασιλόπιτα του Ραδιοφώνου ευλόγησε ο Αργολίδος Νεκτάριος](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/01/DSC_6837-1-1024x683.jpg)
Tην καθιερωμένη πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα του Ραδιοφωνικού σταθμού της Ιεράς Μητροπόλεως Αργολίδος ευλόγησε και έκοψε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Νεκτάριος, την Τρίτη 21 Ιανουαρίου 2020.
ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ:
Ο Μητροπολίτης Αργολίδος ευχήθηκε σε όλους υγεία, δύναμη και ένα καλύτερο 2020.
Χαιρετισμό απεύθυναν ο διευθυντής του Ραδιοφωνικού σταθμού Γεώργιος Καζάς ,ο αντιπεριφερειάρχης Αργολίδας Ι.Μαλτέζος , ο πρόεδρος των φίλων του Ραδιοφώνου της Μητροπόλεως Αργολίδος Γ.Φελέκης .
Στην κοπή της πίτας παραβρέθηκαν Ιερείς της Μητροπόλεως Αργολίδος , υπάλληλοι και φίλοι του Ραδιοφωνικού σταθμού και του εκκλησιαστικού βιβλιοπωλείου της Μητροπόλεως η ΄΄Επιστροφή”.
Ο Μητροπολίτης αντάλλαξε ευχές με όλους κι έδωσε δώρο από ένα βιβλίο.
Ομιλία απεύθυνε ο Γενικός Αρχιερατικός της Μητροπόλεως Αργολίδας πρωτοπρεσβύτερος π. Πέτρος Αθανασόπουλος ο οποίος τόνισε μεταξύ άλλων την ουσιαστική σημασία και σπουδαιότητα των εκκλησιαστικών ραδιοφωνικών και τηλεοπτικών μέσων στην προσπάθεια μετάδοσης του θείου μηνύματος.
Η εκδήλωση έκλεισε μουσικά με ακορντεόν από τον Ιερέα π. Δημήτριο Κρουσταλάκη
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.