Αρχιερατική θεία λειτουργία τελέσθηκε την Κυριακή 25 Δεκεμβρίου 2020 στον Καθεδρικό ναό του Αγίου Πέτρου επισκόπου και πολιούχο Άργους, επί της Δεσποτικής εορτής των Χριστουγέννων. Στην πανηγυρική θεία λειτουργία χοροστάτησε ο Μητροπολίτης Αργολίδος Νεκτάριος, ο οποίος κήρυξε και τον θείο λόγο. Να σημειωθεί πως λόγο των έκτακτων μέτρων της κυβέρνησης για την αποφυγή του κορονοϊού η θεία λειτουργία τελέσθηκε με όλα τα μέτρα . Πιο νωρίς τελέστηκε κι άλλη θεά λειτουργία ιερουργούντος του εφημερίου και προέδρου του ΙΣΚΕ π. Γεωργίου Σελλή.
Ι.Μ. Αργολίδος
25 Δεκεμβρίου, 2020
Χριστούγεννα στον Άγιο Πέτρο Άργους
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/12/132791037_407721820540789_-000000001611634150_argos-1024x768.jpg)
Διαδώστε: