10/12/2018
10/12/2018
Την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018, εορτή της Συλλήψεως της Αγίας Άννης, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, ιερούργησε στον Ιερό Ναό Αγ. Δημητρίου Πηγαδίτσας Γρεβενών. Την παραμονή της εορτής στον ως άνω Ιερό Ναό, ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε του Πανηγυρικού Εσπερινού, κατά τη διάρκεια του οποίου τελέστηκε Αρτοκλασία.
10 Δεκεμβρίου, 2018 - 14:45
Εορτή της Αγίας Άννης στην Πηγαδίτσα Γρεβενών
![Εορτή της Αγίας Άννης στην Πηγαδίτσα Γρεβενών](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2018/12/grev-1.jpg)
Την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018, εορτή της Συλλήψεως της Αγίας Άννης, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, ιερούργησε στον Ιερό Ναό Αγ. Δημητρίου Πηγαδίτσας Γρεβενών.
Την παραμονή της εορτής στον ως άνω Ιερό Ναό, ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε του Πανηγυρικού Εσπερινού, κατά τη διάρκεια του οποίου τελέστηκε Αρτοκλασία.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα