Η Σύναξη των Αγίων της επαρχίας Αγιάς τιμάται τη Τρίτη
![Η Σύναξη των Αγίων της επαρχίας Αγιάς τιμάται τη Τρίτη](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/08/1-383.jpg)
Την Σύναξη των Αγίων της επαρχίας Αγιάς τιμά η Ιερά Μητρόπολη Δημητριάδος και Αλμυρού την Τρίτη 1η Σεπτεμβρίου 2020.
Επίκεντρο του εορτασμού θα είναι ο Ιερός Ναός Αγίων Αντωνίων Αγιάς, όπου την παραμονή της εορτής, στις 7.30 μ.μ., θα τελεστεί ο Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Δημητριάδος κ. Ιγνατίου, ο οποίος θα κηρύξει τον Θείο Λόγο.
Ανήμερα της εορτής θα τελεστεί πανηγυρική Θεία Λειτουργία, ιερουργούντος του Αρχιμ. Δαμασκηνού Κιαμέτη, ο οποίος θα ομιλήσει.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.