Στα Ιωάννινα βρέθηκε το απόγευμα της Κυριακής ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κερκύρας, Παξών και Διαποντίων Νήσων κ. Νεκτάριος, προσκεκλημένος του οικείου Ποιμενάρχου κ. Μαξίμου, για να μιλήσει κατά τα εσπερινά κηρύγματα στης Μητροπόλεως στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου Περιβλέπτου. Ο κ. Νεκτάριος μίλησε με θέμα «Ναός και Άνθρωπος». Τον Μητροπολίτη Κερκύρας υποδέχθηκε εκ μέρους του απουσιάζοντος Μητροπολίτου Ιωαννίνων ο Πρωτοσύγκελλος Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης του Οικουμενικού Θρόνου π. Θωμάς Ανδρέου, ενώ δεξίωση προς τιμήν του κ. Νεκταρίου παρέθεσε η Ενορία της Περιβλέπτου.
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/02/%CE%9A%CE%AD%CF%81%CE%BA%CF%85%CF%81%CE%B1-2-600x450.jpeg)