Η Ἱερά Μητρόπολις Κώου καί Νισύρου και τό Λύκειο Ἑλληνίδων Παράρτημα Καλύμνου θα πραγματοποιήσουν στήν Αἴθουσα τῆς Πνευματικῆς Ἑστίας τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεως τήν Κυριακή 3 Μαρτίου 2019 καί ὥρα 6.00 μ.μ. εορταστική ἐκδήλωση γιά τήν παρουσίαση τοῦ βιβλίου-CD τοῦ Λυκείου Ἑλληνίδων Καλύμνου, μέ τίτλο «70 χρόνια ἐλεύθερα Δωδεκάνησα, Τά τραγούδια τῆς Λευτεριᾶς».
Τό πρόγραμμα πλαισιώνει ἡ Ὁμάδα Παραδοσιακοῦ τραγουδιοῦ Λ.Ε. Καλύμνου πού θά τραγουδήσει τά τραγούδια τῆς Λευτεριᾶς, γιά νά τά γνωρίσουν οἱ νεώτεροι καί νά συγκινηθοῦν οἱ παλιοί.
Εἰδική συμμετοχή ἡ Φιλαρμονική Ἡρακλειδῶν.
Ι.Μ. Κώου και Νισύρου
26 Φεβρουαρίου, 2019
«70 χρόνια ελεύθερα Δωδεκάνησα, Τα τραγούδια της Λευτεριάς»
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/02/4444444444444444444444444444444444-1024x632.jpg)
Διαδώστε: