09 Μαΐου, 2021 - 11:33
Η Κυριακή του Αντίπασχα στην Καλαμάτα
Διαδώστε:
![Η Κυριακή του Αντίπασχα στην Καλαμάτα](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/05/IMG20210509080121-1024x576.jpg)
Στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό της Αναστάσεως του Χριστού, στην πόλη της Καλαμάτας, προέστη της Θείας Λειτουργίας ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Μεσσηνίας κ. Χρυσόστομος, σήμερα Κυριακή του Αντίπασχα.
Τον Σεβασμιώτατο πλαισίωσαν ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης Αλέξιος Αρώνης, προϊστάμενος του Ιερού Ναού, ο συνεφημέριος του Πρωτ. Περικλής Τσίχλης και ο Διάκονος Θεόφιλος Κυριάκος, ενώ τα ιερά αναλόγια κόσμησαν οι ιεροψάλτες του Ναού οι οποίοι και απέδωσαν μελωδικώτατα τους ύμνους της ημέρας.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: