Στον Μητροπολίτη Μεσσηνίας ο Περιφερειακός Διοικητής Λιμενικού Σώματος
![Στον Μητροπολίτη Μεσσηνίας ο Περιφερειακός Διοικητής Λιμενικού Σώματος](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2023/09/1695024498336-1024x557.jpg)
Εθιμοτυπική επίσκεψη στον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Μεσσηνίας κ. Χρυσόστομο, πραγματοποίησε σήμερα Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2023, ο Περιφερειακός Διοικητής της 5ης Περιφερειακής Διοίκησης του Λιμενικού Σώματος, με έδρα την Πάτρα, Πλοίαρχος Λ.Σ. Ιωάννης Πουλημένος.
Τον Περιφερειακό Διοικητή συνόδευσε ο Κεντρικός Λιμενάρχης Καλαμάτας Πλοίαρχος Λ.Σ. Νικόλαος Κωνσταντέλλης.
Ο κ. Πουλημένος ζήτησε την ευχή του Μητροπολίτη για τα καθήκοντά του, ενώ αντάλλαξαν απόψεις αμοιβαίου ενδιαφέροντος, τονίζοντας την άριστη συνεργασία μεταξύ της τοπικής Εκκλησίας και του Λιμενικού Σώματος.
Συνάμα ο Διοικητής προσέφερε στον Μητροπολίτη συλλεκτικό τόμο για την εξέλιξη της εμπορικής ναυτιλίας στο πέρασμα των αιώνων.
Τέλος, ο Μητροπολίτης ευχαρίστησε τους Αξιωματικούς για την επίσκεψη, ευχόμενος υγεία και κάθε επιτυχία στο πολυεύθυνο έργο τους.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.