02/11/2020
02/11/2020
Στο Σκαδό της Νάξου και στον Ιερό Ενοριακό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου ιερούργησε και ευλόγησε τους προσφερθέντες Άρτους ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Παροναξίας κ. Καλλίνικος την Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2020 όπου τον Θείο Λόγο κήρυξε ο π. Δωρόθεος Βενετσανόπουλος ενώ πριν την Απόλυση προέστη του 40ημέρου Μνημοσύνου του αειμνήστου Ιωάννου Μανδηλαρά.
02 Νοεμβρίου, 2020 - 11:52
Τελευταία ενημέρωση: 02/11/2020 - 11:11
Στο Σκαδό της Νάξου ιερούργησε ο Μητρ. Παροναξίας
Στο Σκαδό της Νάξου και στον Ιερό Ενοριακό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου ιερούργησε και ευλόγησε τους προσφερθέντες Άρτους ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Παροναξίας κ. Καλλίνικος την Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2020 όπου τον Θείο Λόγο κήρυξε ο π. Δωρόθεος Βενετσανόπουλος ενώ πριν την Απόλυση προέστη του 40ημέρου Μνημοσύνου του αειμνήστου Ιωάννου Μανδηλαρά.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Ι.Μ. Φθιώτιδος
Η εορτή του Προφήτου Ηλιού στην Λαμία και στο Καινούργιο
21.07.2024
Ξεκίνησε η κατασκηνωτική περίοδος των Αρρένων της Ιεράς Μητρόπολης Διδυμοτείχου
21.07.2024
Θεσσαλονίκη: Το Χρυσό Ιωβηλαίο του Γέροντος Μητροπολίτου Ανθίμου
21.07.2024
Κυριάκος Μητσοτάκης από Κύπρο: «Δεν αποδεχόμαστε τετελεσμένα» – «Το ότι συζητούμε δεν σημαίνει ότι υποχωρούμε» (ΒΙΝΤΕΟ)