Δωρεά του Προέδρου ΠΑΣ Λαμία στην Ι.Μ. Φθιώτιδος
![Δωρεά του Προέδρου ΠΑΣ Λαμία στην Ι.Μ. Φθιώτιδος](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2018/12/pas.jpg)
Σε μια μεγάλη δωρεά αγάπης προς την ενίσχυση του Φιλανθρωπικού και Πνευματικού έργου της Ιεράς Μητροπόλεως Φθιώτιδος προέβη εν όψει της Μεγάλης Εορτής των Χριστουγέννων ο Επιχειρηματίας και Μεγαλομέτοχος της « ΠΑΕ ΠΑΣ Λαμία 1964» κ. Πανουργιάς Παπαϊωάννου.
Ο κ. Παπαϊωάννου προσέφερε για την ενίσχυση του φιλανθρωπικού και πνευματικού έργου της Φθιωτικής Εκκλησίας το ποσό των 5.000 ευρώ και η πράξη του αυτή έχει επαναληφθεί στο παρελθόν.
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Φθιώτιδος ευχαρίστησε εγκάρδια τον κ. Παπαϊωάννου και του ευχήθηκε για την ευγενή πράξη του ολόψυχα, όπως ο Φιλάνθρωπος Θεός να του χαρίζει πλουσιοπάρχοχα τις ευλογίες και να αυξάνει τους καρπούς των κόπων του.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.