Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ύδρας κ. Εφραίμ ιερούργησε στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Ύδρας. Τον Θείο Λόγο κήρυξε ο Πανοσ. Πρωτοσύγκελλος Αρχιμανδρίτης π. Νεκτάριος Δαρδανός.
Συλλειτούργησαν ο Καθηγούμενος της Ιεράς Μονής Οσίου Λουκά Βοιωτίας Αρχιμανδρίτη π. Σεραφείμ, και ο Οικονόμος π. Στυλιανός Κουτσούκος, εφημέριος Αιγίνης.
Εν συνεχεία, ο Σεβασμιώτατος δεξιώθηκε τον Πανοσ. Καθηγούμενο και τους πατέρας στο Αρχονταρίκι.
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2022/11/314555250_437492388588644_2781150434059074910_n-600x450.jpg)