Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Άρτης κ. Καλλίνικος, πραγματοποίησε σήμερα το πρωί εθιμοτυπική επίσκεψη στον επανεκλεγέντα Δήμαρχο Αρταίων κ. Χρήστο Τσιρογιάννη .
Ο Σεβασμιώτατος ευχήθηκε καλή επιτυχία για την νέα θητεία στον κ. Τσιρογιάννη, στον οποίο πρόσφερε ως ευλογία εικόνα των Αγίων της Μητροπόλεως Άρτης.
Με την σειρά του, ο Δήμαρχος Αρταίων ευχαρίστησε τον Σεβασμιώτατο, και ανέφερε ότι θα συνεχίσει να στηρίζει σε θεσμικό επίπεδο το σημαντικό κοινωνικό έργο που παράγει η Μητρόπολη.