10/12/2023
08/01/2024
Στον Ενοριακό Ιερό Ναό Αγίου Μαξίμου του Γραικού στην πόλη της Άρτας, λειτούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Άρτης κ. Καλλίνικος το πρωί της Κυριακής 10 Δεκεμβρίου 2023. Στο κήρυγμα του ο Σεβασμιώτατος τόνισε, μεταξύ άλλων, ότι «λατρεύω τον Θεό σημαίνει αγαπώ τους ανθρώπους».
10 Δεκεμβρίου, 2023 - 12:50
Τελευταία ενημέρωση: 08/01/2024 - 12:10
Μητροπολίτης Άρτης: «Λατρεύω τον Θεό σημαίνει αγαπώ τους ανθρώπους»
![Μητροπολίτης Άρτης: «Λατρεύω τον Θεό σημαίνει αγαπώ τους ανθρώπους»](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2023/12/IMG_4547.jpg)
Στον Ενοριακό Ιερό Ναό Αγίου Μαξίμου του Γραικού στην πόλη της Άρτας, λειτούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Άρτης κ. Καλλίνικος το πρωί της Κυριακής 10 Δεκεμβρίου 2023.
Στο κήρυγμα του ο Σεβασμιώτατος τόνισε, μεταξύ άλλων, ότι «λατρεύω τον Θεό σημαίνει αγαπώ τους ανθρώπους».
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα