Την Παρασκευή της Διακαινησίμου 3 Μαΐου 2019, το πρωΐ, ετελέσθη, προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Άρτης κ. Καλλινίκου, η καθιερωμένη Δοξολογία επί τη μνήμη του Αγίου ενδόξου Μεγαλομάρτυρος Γεωργίου του Τροπαιοφόρου στο ΚΕΝ Άρτας (Στρατόπεδο Βέρση). Παρέστησαν εκπρόσωποι των Τοπικών Αρχών και Φορέων. Ανεγνώσθη η διαταγή του Αρχηγού ΓΕΣ, ενώ ο Ανώτερος Διοικητής Φρουράς Άρτας, κατέθεσε στεφάνι στο εντός του Στρατοπέδου ευρισκόμενο, Μνημείο Πεσόντων.
Ι.Μ. Άρτης
03 Μαΐου, 2019
Τον Προστάτη του τίμησε το ΚΕΝ Άρτας
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/05/%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1-1.jpg)
Διαδώστε: