18 Μαρτίου, 2019 - 18:30
Το Νομαρχείο της πόλης επισκέφθηκε ο Μητρ. Αλεξανδρουπόλεως
Διαδώστε:
![Το Νομαρχείο της πόλης επισκέφθηκε ο Μητρ. Αλεξανδρουπόλεως](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/03/αλ-1-2.jpg)
Το Νομαρχείο της πόλης επισκέφθηκε σήμερα νωρίς το μεσημέρι ο Σεβ. Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως κ. Άνθιμος, όπου προ ολίγων ημερών τοποθετήθηκε στον προαύλειο χώρο ακριβές μαρμάρινο αντίγραφο της Νίκης της Σαμοθράκης. Ο Μητροπολίτης συνεχάρη τον Αντιπεριφερειάρχη κ. Πέτροβιτς για την πρωτοβουλία και την υλοποίηση αυτού του έργου που αναδεικνύει την απαράμιλλη ομορφιά του πρωτοτύπου που, δυστυχώς, βρίσκεται στο Μουσείο του Λούβρου.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: