01 Ιανουαρίου, 2019 - 13:34
Δοξολογία για το Νέο Έτος στο Ναύπλιο
Διαδώστε:
![Δοξολογία για το Νέο Έτος στο Ναύπλιο](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_8593-1024x683.jpg)
Στο Μητροπολιτικό Ιερό ναό του Αγίου Γεωργίου στο Ναύπλιο τελέσθηκε η καθιερωμένη δοξολογία για την πρώτη μέρα του νέου έτους.
Την δοξολογία τέλεσε ο Γενικός Αρχιερατικός της Μητροπόλεως Αργολίδος π.Πέτρος Αθανασόπουλος.
Στην δοξολογία παρέστησαν οι στρατιωτικές και πολιτικές αρχές του νομού, οι βουλευτές Αργολίδας Γιάννης Ανδριανός, Γιάννης Γκιόλας και Γιάννης Μανιάτης ο Αντιπεριφερειάρχης Αργολίδας Α.Χειβιδόπουλος, ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δ.Κωστούρος, οι Αντιδήμαρχοι του Δήμου Ναυπλιέων Κωνσταντίνος Ρούτουλας και Σταύρος Γαβρήλος, και δημοτικοί σύμβουλοι.
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/01/DSC_8538-600x400.jpg)
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: