10 Αυγούστου, 2019 - 16:20
Τελευταία ενημέρωση: 10/08/2019 - 16:03
Ο Μητρ. Αρκαλοχωρίου στις Αγιές Παρασκιές Πεδιάδος
Διαδώστε:
![Ο Μητρ. Αρκαλοχωρίου στις Αγιές Παρασκιές Πεδιάδος](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/08/καστ-1.jpg)
Το απόγευμα της Τετάρτης 7ης Αυγούστου ο Σεβ. Μητροπολίτης Αρκαλοχωρίου κ. Ανδρέας μετέβη στις Αγιές Παρασκιές Πεδιάδος, όπου χοροστάτησε στην ακολουθία του Εσπερινού και του Μεγάλου Παρακλητικού Κανόνος στην Υπεραγία Θεοτόκο.
Ακολούθως ο Σεβασμιώτατος μίλησε επίκαιρα στο εκκλησίασμα για το πρόσωπο της Παναγίας ευχόμενος παράλληλα χρόνια πολλά καλό υπόλοιπο του Δεκαπενταυγούστου.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: