Την ευχή του Μητρ. Αρκαλοχωρίου έλαβε ο νέος Αντιπεριφερειάρχης Κρήτης
![Την ευχή του Μητρ. Αρκαλοχωρίου έλαβε ο νέος Αντιπεριφερειάρχης Κρήτης](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/09/αρκ-1-1.jpg)
Τον Σεβ. Μητροπολίτη Αρκαλοχωρίου επισκέφτηκε σήμερα, στα γραφεία της Ιεράς Μητροπόλεως, ο νέος Αντιπεριφερειάρχης Κρήτης κ. Νίκος Συριγωνάκης, με αφορμή την ανάληψη των νέων του καθηκόντων.
Σε πολύ καλό κλίμα, συζήτησαν για θέματα που αφορούν την τοπική κοινωνία και αντάλλαξαν δώρα.
Ο Σεβασμιώτατος έδωσε εγκάρδιες ευχές και ευλογίες στον νέο Αντιπεριφερειάρχη, ευχόμενος καλή δύναμη και κάθε επιτυχία στο έργο του, για το κοινό καλό.
Με τη σειρά του, ο κ. Συριγωνάκης ευχαρίστησε τον Μητροπολίτη για τις ευχές και τη φιλοξενία του, τονίζοντας ότι θα συμπαρασταθεί στο έργο της Εκκλησίας.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.