04/04/2019
04/04/2019
Την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θηβών κ. Γεώργιος χοροστάτησε στη Θεία Λειτουργία των Προηγιασμένων Δώρων στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος στο χωριό Άγιος Βλάσιος. Το θείο λόγο κήρυξε ο πανοσ. αρχιμ. π. Ιερώνυμος Κυριαζής, ο οποίος τόνισε ότι ο Θεός είναι παρών στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία.
04 Απριλίου, 2019 - 15:35
Ο Θεός είναι παρών στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία
![Ο Θεός είναι παρών στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG-5a709d82f5a9fe103aacd04a8a331057-V-1024x768.jpg)
Την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θηβών κ. Γεώργιος χοροστάτησε στη Θεία Λειτουργία των Προηγιασμένων Δώρων στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος στο χωριό Άγιος Βλάσιος. Το θείο λόγο κήρυξε ο πανοσ. αρχιμ. π. Ιερώνυμος Κυριαζής, ο οποίος τόνισε ότι ο Θεός είναι παρών στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ετικέτες: Θεία Λειτουργία, Προηγιασμένη
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα