Παρουσία πλήθος πιστών, η Ιερά Μητρόπολη Καστορίας, τίμησε και εόρτασε την Κυριακή του Θωμά, τη Σύναξη της Παναγίας της Γράμμουστας στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής Άργους Ορεστικού. Της Θείας Λειτουργίας προεξήρχε ο Σεβαμιώτατος Μητροπολίτης Καστορίας κ. Σεραφείμ, με τη συμμετοχή των Εφημερίων του Ιερού Ναού. Αμέσως μετά, τελέσθηκε η λιτάνευση της ιεράς εικόνος της Παναγίας της Γραμμουστιανής στους δρόμους του Άργους Ορεστικού προς ευλογία και αγιασμό.
Ι.Μ. Καστορίας
08 Μαΐου, 2019
Πλήθος κόσμου τίμησε την Παναγία της Γράμμουστας
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/05/%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%84-4-1.jpg)
Διαδώστε: