Το τεσσαρακονθήμερο Μνημόσυνο του σεμνού και ιεροπρεπούς Ιερέως Αποστόλου Διαμαντούδη τέλεσε την Κυριακή 23 Ιανουαρίου στον Ιερό Ενοριακό Ναό Αγίας Αικατερίνης Νέας Χώρας, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κυδωνίας και Αποκορώνου κ. Δαμασκηνός.
Του Μνημοσύνου προηγήθηκε Αρχιερατική Θεία Λειτουργία. Ο Σεβασμιώτατος με την ευκαιρία αυτή εξήρε το ήθος, την ακεραιότητα, την σεμνότητα και την αφοσίωση του εκλιπόντος κληρικού, ο οποίος διηκόνησε το ιερό Θυσιαστήριο για πολλά χρόνια και εργάσθηκε φιλότιμα για την πνευματική καλλιέργεια και πρόοδο του πιστευθέντος εις αυτόν ποιμνίου.