Στον Μητροπολίτη Μάνης ο νέος Λιμενάρχης Γυθείου
![Στον Μητροπολίτη Μάνης ο νέος Λιμενάρχης Γυθείου](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/12/γυθ-1.jpg)
Σήμερα, Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2020, επεσκέφθηκε τον Σεβ. Μητροπολίτη Μάνης κ. Χρυσόστομο Γ’, στο γραφείου του, εθιμοτυπικώς ο νέος Λιμενάρχης Γυθείου, Πλωτάρχης Λ.Σ. κ. Ευάγγελος Τσαλής, με την ευκαιρία της ανάληψης των καθηκόντων του, συνοδευόμενος από τον Υπολιμενάρχη Γυθείου, Υποπλοίαρχο Λ.Σ. κ. Σωτήριο Βουρλέτση.
Ο Σεβασμιώτατος συζήτησε μαζί του για τρέχοντα κοινωνικά ζητήματα ως και για πνευματικά θέματα.
Τέλος, ο Μητροπολίτης, του ευχήθηκε καλή δύναμη στα νέα του καθήκοντα, με την βοήθεια του Θεού ως επίσης και Καλά Χριστούγεννα και του προσέφερε ως αναμνηστικό δώρο ένα βιβλίο του.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.