Κατά την 6η Ιανουαρίου 2019, οπότε και τα Άγια Θεοφάνεια, θα λάβει χώρα ο Αγιασμός των Υδάτων κατά τις 11 π.μ. στον Λιμένα Λαυρίου, υπό του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Μεσογαίας και Λαυρεωτικής, κ. Νικολάου. Νωρίτερα, ο Σεβασμιώτατος θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής Λαυρίου.
Ι.Μ. Μεσογαίας και Λαυρεωτικής
01 Ιανουαρίου, 2020
Ο Μεσογαίας Νικόλαος στον Αγιασμό των Υδάτων του Λιμένος Λαυρίου
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/01/%CE%B1-45.jpg)
Διαδώστε: