Ευχαριστήρια επιστολή του Μητροπολίτη Μεσσηνίας στον Περιφερειάρχη Πελοποννήσου
![Ευχαριστήρια επιστολή του Μητροπολίτη Μεσσηνίας στον Περιφερειάρχη Πελοποννήσου](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2022/07/Μητροπολίτης-Μεσσηνίας.jpg)
Τις ευχαριστίες του για την δωρεά της προσωπογραφίας του Παπαφλέσσα στο Εκκλησιαστικό και Χριστιανικό Μουσείο της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας απηύθυνε προς τον Περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Μεσσηνίας κ. Χρυσόστομος. Ο πίνακας θα κοσμήσει το Εκκλησιαστικό και Χριστιανικό Μουσείο στο ανακατασκευασμένο Κορφιωτάκειο κτήριο, στην Καλαμάτα.
Tην επιστολή του Σεβασμιωτάτου, μπορείτε να διαβάσετε εδώ.
Διαβάστε ακόμα: Υπεγράφη η Σύμβαση για το Εκκλησιαστικό Μουσείο της Ι. Μ. Μεσσηνίας
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.