13 Ιουνίου, 2024 - 20:07
Τελευταία ενημέρωση: 15/06/2024 - 23:00
Η πανήγυρη του Ιερού Ναού της Αναλήψεως στη Ρόδο
Διαδώστε:
![Η πανήγυρη του Ιερού Ναού της Αναλήψεως στη Ρόδο](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2024/06/0aa50c7a1ec2e24973eec47f232c984c.jpg)
Με την αθρόα προσέλευση και συμμετοχή των πιστών πανηγύρισε την μεγάλη Δεσποτική Εορτή της Αναλήψεως του Κυρίου ο φερώνυμος ενοριακός Ναός της πόλεως Ρόδου.
Του Πανηγυρικού Εσπερινού χοροστάτησε ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Ολύμπου κ. Κύριλλος , ο οποίος κήρυξε τον θείο λόγο προς το πολυπληθές εκκλησίασμα.
Την κυριώνυμη ημέρα της εορτής χοροστάτησε του Όρθρου ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Ολύμπου κ. Κύριλλος και προέστη της Θείας Λειτουργίας ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ρόδου κ. Κύριλλος, συλλειτουργούντος του Θεοφιλεστάτου.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: