Η Ιερά Μητρόπολη Σταγών και Μετεώρων στο πλαίσιο της προετοιμασίας των πιστών για τις εορτές των Χριστουγέννων, το Σάββατο 22 Δεκεμβρίου και ώρα 7μ.μ. , θα αναβιώσει στον Ιστορικό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου Καλαμπάκας την ασματική βυζαντινή ακολουθία της Τριθέκτης και του κοντακίου των Χριστουγέννων. Θα ψάλλει η Βυζαντινή χορωδία της ιεράς Μητροπόλεως το ¨ Μετεωρίτικο Ψαλτήρι¨ .
Ι.Μ. Σταγών και Μετεώρων
17 Δεκεμβρίου, 2018
Η Ασματική ακολουθία της «Τριθέκτης» στα ριζά των Μετεώρων
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2018/12/IMG_20180917_220836-Medium-750x420.jpg)
Διαδώστε: