Ο Μητρ. Σύρου επάνω σε μουλάρι στα Κατουνάκια
![Ο Μητρ. Σύρου επάνω σε μουλάρι στα Κατουνάκια](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/07/Καταγραφή-2.jpg)
Μετά από πρόσκληση, που του απηύθυνε ο Ηγούμενος της Ιεράς Μονής Μεγίστης Λαύρας, Αρχιμ. Πρόδρομος, ο Γερων Δανιήλ και οι Πατέρες της Αδελφότητος των Δανιηλαίων, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σύρου κ. Δωρόθεος Β’ μετέβη στο Άγιο Όρος, στο Ησυχαστήριο των Δανιηλαίων, όπου, άμα τη αφίξει του εγένετο η κατά το έθος η υποδοχή του, κατά την οποία εκ μέρους της Αδελφότητος τον προσεφώνησε ο Αρχιμ. Νήφων και αντιφώνησε ο Σεβασμιώτατος κ. Δωρόθεος Β’ , ο οποίος προσέφερε στο Ησυχαστήριο αντίγραφο της Εικόνας της Μεγαλόχαρης της Τήνου και Εικόνα του Αγίου Δωροθέου.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.