Στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Ύδρας ιερούργησε την Κυριακή 25 Δεκεμβρίου 2022, της του Χριστού Γεννήσεως ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ.Εφραίμ.
Κατήλθεν Όρθρου βαθέως και έψαλλε τα καθίσματα των Χριστουγέννων. Την ποιμαντορική εγκύκλιο ανέγνωσε ο Πανοσιολογιώτατος Πρωτοσύγκελλος Αρχιμανδρίτης π. Νεκτάριος Δαρδανός.
Στη Θεία Λειτουργία των Χριστουγέννων παρέστησαν οι αρχές της Νήσου και πλήθος πιστών.
Ακολούθησε εόρτιο πρωινό για τους συνεργάτες του Ιερού Καθεδρικού Ναού.