Έντονες θρησκευτικές στιγμές βιώνουν οι πιστοί της Σύμης αφού με Μεγαλοπρέπεια τελείται αυτή την ώρα η θεία λειτουργία σήμερα παραμονή των Θεοφανείων στην Ιερά Μονή Πανορμίτη Σύμης κατά την οποία χωροστατεί ο επιχώριος Μητροπολίτης κ. Χρυσόστομος. Σε περίοπτη θέση και στολισμένη η θαυματουργή και επιβλητική εικόνα του Ταξιάρχου Μιχαήλ του Πανορμίτη. Δείτε τις αποκλειστικές φωτογραφίες.
Ι.Μ. Σύμης, Τήλου, Χάλκης και Καστελλορίζου
05 Ιανουαρίου, 2019
Μεγάλες θρησκευτικές στιγμές στη Σύμη
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/01/49314199_1998488373570366_4026503763798786048_n-1024x576.jpg)
Διαδώστε: