Τη Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2019 στον Ιερό Ναό Αγίας Μαρίνης Τρικάλων τελέστηκε Ιερά Αγρυπνία με την ευκαιρία της εορτής της Αγίας Μάρτυρος Αγάθης. Στην Ιερά Αγρυπνία προεξήρχε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Τρίκκης και Σταγών κ. Χρυσόστομος, πλασιούμενος από ιερείς της πόλεως και περιφερείας. Πριν το τέλος της Αγρυπνίας ο Σεβασμιώτατος ομίλησε καταλλήλως και Χειροθέτησε σε Σταυροφόρο Οικονόμο τον Προϊστάμενο του Ιερού Ναού π. Νικόλαο Μανώλη.
Ι.Μ. Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης
05 Φεβρουαρίου, 2019
Αρχιερατική Ιερά Αγρυπνία τελέσθηκε στα Τρίκαλα
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/02/%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA-1.jpg)
Διαδώστε: