Τήν Κυριακή 20 Ἰανουαρίου 2019 ὁ Σεβ. Μητροπολίτης Χίου, Ψαρῶν καί Οἰνουσσῶν κ. Μᾶρκος, θά τελέσει τήν Θεία Λειτουργία στόν Ἱερό Ναό Ἁγίων Ἀποστόλων Κυψέλης (ὁδός Ἁγίων Ἀποστόλων 4, Κυψέλη – Ἀθήνα), καί, στή συνέχεια, θά τελέσει Μνημόσυνο τοῦ Ψαριανοῦ πυρπολητῆ Κωνσταντίνου Κανάρη. Ὁ Κ. Κανάρης εἶναι ὁ κτίτωρ τοῦ Ναοῦ αὐτοῦ καί διασώζεται ἐκεῖ τό στασίδι του.
Ι.Μ. Χίου, Ψαρών και Οινουσσών
15 Ιανουαρίου, 2019
Μνημόσυνο για τον Κωνσταντίνο Κανάρη στη Κυψέλη
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/01/markos-mitropolites-xioy.jpg)
Διαδώστε: