23 Ιανουαρίου, 2024 - 13:23
Τελευταία ενημέρωση: 23/01/2024 - 19:10
Η εορτή της Εικόνας της Παναγίας της Παραμυθίας στα Γρεβενά
Διαδώστε:
![Η εορτή της Εικόνας της Παναγίας της Παραμυθίας στα Γρεβενά](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2024/01/0-02-05-c6a5e167d482da4e4c7068f953ad04b50369e4fc52768bec1461ac189fe197fc_eef24dc89bf2199b-600x450-1.jpg)
Η Παναγία να μας κρατήσει στην αγκαλιά της στους παράδοξους και δύσκολους καιρούς που ζούμε. Αυτό ευχήθηκε στο κήρυγμά ο Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ μετά την τέλεση της Θείας Λειτουργίας, στις 21 Ιανουαρίου, στον Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας Γρεβενών.
Παραμονή της εορτής τελέστηκε Αρχιερατικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου κ. Δαβίδ.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: