04/04/2019
04/04/2019
Την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θηβών κ. Γεώργιος χοροστάτησε στη Θεία Λειτουργία των Προηγιασμένων Δώρων στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος στο χωριό Άγιος Βλάσιος. Το θείο λόγο κήρυξε ο πανοσ. αρχιμ. π. Ιερώνυμος Κυριαζής, ο οποίος τόνισε ότι ο Θεός είναι παρών στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία.
04 Απριλίου, 2019 - 15:35
Ο Θεός είναι παρών στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία
![Ο Θεός είναι παρών στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG-5a709d82f5a9fe103aacd04a8a331057-V-1024x768.jpg)
Την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θηβών κ. Γεώργιος χοροστάτησε στη Θεία Λειτουργία των Προηγιασμένων Δώρων στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος στο χωριό Άγιος Βλάσιος. Το θείο λόγο κήρυξε ο πανοσ. αρχιμ. π. Ιερώνυμος Κυριαζής, ο οποίος τόνισε ότι ο Θεός είναι παρών στην Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ετικέτες: Θεία Λειτουργία, Προηγιασμένη
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Ι.Μ. Ιεραπύτνης και Σητείας
Πρόγραμμα Θυρανοιξίων Ι.Ν. Αγίου Σπυρίδωνα στην Βασιλική Ιεράπετρας
31.07.2024
Επίσκεψη του νέου Διοικητή του Γενικού Νοσοκομείου Ρεθύμνου στον Μητροπολίτη Πρόδρομο
31.07.2024
Άγιος Ιωάννης Δαμασκηνός: Γιατί λέγεται μετάληψη
31.07.2024
Ανακοίνωση Θυρανοιξίων Ι.Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου στους Πεύκους Σητείας