08/08/2024
08/08/2024
Την Τετάρτη 7 Αυγούστου 2024, ο Σεβ. Μητροπολίτης Μάνης κ. Χρυσόστομος Γ’ μετέβη στον Ι. Ναό Αγ. Γεωργίου Γυθείου όπου, μετά τον Παρακλητικό Κανόνα προς την Υπεραγία Θεοτόκο, διάβασε ειδική ευχή για καινούργιες αγιογραφίες του Ι. Ναού και συνεχάρη τους δωρητές και την αγιογράφο. Για το φωτογραφικό υλικό πατήστε εδώ
08 Αυγούστου, 2024 - 10:55
Τελευταία ενημέρωση: 08/08/2024 - 10:56
Ο Μητροπολίτης Μάνης ευλόγησε νέες αγιογραφίες
Την Τετάρτη 7 Αυγούστου 2024, ο Σεβ. Μητροπολίτης Μάνης κ. Χρυσόστομος Γ’ μετέβη στον Ι. Ναό Αγ. Γεωργίου Γυθείου όπου, μετά τον Παρακλητικό Κανόνα προς την Υπεραγία Θεοτόκο, διάβασε ειδική ευχή για καινούργιες αγιογραφίες του Ι. Ναού και συνεχάρη τους δωρητές και την αγιογράφο.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ετικέτες: μητροπολη μανης, Μητροπολίτης Μάνης Χρυσόστομος
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Αρχιεπισκοπή Κρήτης
Ανακοίνωση Εκκλησίας της Κρήτης για τις πυρκαγιές που πλήττουν το νησί
08.08.2024
Η εορτή του Αγίου Καλλινίκου Μητροπολίτου Εδέσσης του Αιτωλού στην γενέτειρά του
08.08.2024
Ο Μητροπολίτης Σπάρτης τίμησε στα Λιρά τον Πρωτοπρεσβύτερο Στυλιανό Τσιγκούνη
08.08.2024
Στις 22 Σεπτεμβρίου η 30η Ελληνοσερβική Ημέρα Φιλίας στο Σύδνεϋ