22/12/2021
22/12/2021
Ενόψει των Χριστουγέννων, όπως κάθε χρόνο, σήμερα, Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2021, τελέσθηκε Θεία Λειτουργία στον Ναό της Ιεράς Μονής των Αγίων Πάντων, δίπλα στο Γηροκομείο της Ι.Μητροπόλεώς μας από τον Αρχιμανδρίτης π. Συμεών Λαμπρινάκο, ο οποίος στη συνέχεια μετέβη στα δωμάτια του Ιδρύματος και κοινώνησε τους εκεί διαμένοντες. Τηρήθηκαν δε, όλα τα προβλεπόμενα υγειονομικά μέτρα.
22 Δεκεμβρίου, 2021 - 14:18
Τελευταία ενημέρωση: 22/12/2021 - 14:23
Θεία Κοινωνία στο Γηροκομείο Γυθείου
![Θεία Κοινωνία στο Γηροκομείο Γυθείου](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/12/Κοιννία.jpg)
Ενόψει των Χριστουγέννων, όπως κάθε χρόνο, σήμερα, Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2021, τελέσθηκε Θεία Λειτουργία στον Ναό της Ιεράς Μονής των Αγίων Πάντων, δίπλα στο Γηροκομείο της Ι.Μητροπόλεώς μας από τον Αρχιμανδρίτης π. Συμεών Λαμπρινάκο, ο οποίος στη συνέχεια μετέβη στα δωμάτια του Ιδρύματος και κοινώνησε τους εκεί διαμένοντες.
Τηρήθηκαν δε, όλα τα προβλεπόμενα υγειονομικά μέτρα.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Εκκλησία της Ελλάδος
Ο Επίσκοπος Θεσπιών Παύλος στα εγκαίνια της έκθεσης «Τομή ‘74. Από τη Δικτατορία στη Δημοκρατία»
17.07.2024
Kλειστή η Ακρόπολη από τις 12:00 μέχρι τις 17:00 εξαιτίας υψηλών θερμοκρασιών
17.07.2024
Οι Τίμιες Κάρες των Τεσσάρων Αγίων Νεομαρτύρων για πρώτη φορά στη γενέτειρά τους
17.07.2024
Επίσκεψη του Ελληνικού Κέντρου Προνοίας στα Γραφεία της Αρχιεπισκοπικής Περιφέρειας Πέρθης