Στην Εκκλησία του Αγίου Σάββα στο Παρίσι μετέβη ο διάσημος τενίστας Νόβακ Τζόκοβιτς, προκειμένου να προσευχηθεί πριν από την έναρξη του τουρνουά Roland Garros.
Σε δημοσίευση της Ένωσης Σέρβων Γαλλίας στο Facebook αναφέρεται ότι ο Νόβακ Τζόκοβιτς επισκέφθηκε την εκκλησία στις 26 Μαΐου, συνομίλησε με τον Ιερέα, προσευχήθηκε και άναψε ένα κερί, σύμφωνα με την ορθόδοξη παράδοση.
Ορθόδοξες Προβολές
31 Μαΐου, 2019
Η προσευχή του Τζόκοβιτς πριν από το Ρολάν Γκαρός
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/05/61118220_642287646246778_6277925354074013696_n-1.jpg)
Διαδώστε: