Το Σωματείο «ΕΝΩΜΕΝΗ ΡΩΜΗΟΣΥΝΗ» προσκαλεί στην εκδήλωση που διοργανώνει το Σάββατο 13 Απριλίου 2024 στις 19:00, στην αίθουσα του Χατζηγιάννειου Πνευματικού Κέντρου Λάρισας (Ρούσβελτ 57), με ομιλήτρια την φιλόλογο κ. Αναστασία Γώγου, με θέμα: «Η μοναδικότητα και διαχρονικότητα της Ελληνικής Γλώσσας».
Την εκδήλωση θα πλαισιώσει η χορωδία του Συλλόγου Βυζαντινής Μουσικής «Θεσσαλοί Μελωδοί», υπό την διεύθυνση του χοράρχη κ. Γεωργίου Λεμονόπουλου.