Την Τρίτη 12 Μαρτίου 2019, 42 μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Κουντούρας, επισκέφθηκαν την Ορθόδοξη Ακαδημία Κρήτης για να παρακολουθήσουν το νέο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα με τίτλο: «Ερωτόκριτος. Το παραμύθι της Κρήτης», το οποίο υλοποιεί την τρέχουσα σχολική χρονιά η ΟΑΚ, με αφορμή την ανακήρυξη του 2019 ως «Έτος Ερωτόκριτου».
Παιδεία και Πολιτισμός
12 Μαρτίου, 2019
«Ερωτόκριτος-Το παραμύθι της Κρήτης» στην ΟΑΚ
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/03/53639439_2280158685393999_1517266445069713408_o-1024x680.jpg)
Διαδώστε: