Ημερίδα, με θέμα: “Ορθοδοξία και Πολυπολιτισμικότητα” συνδιοργανώνουν το Τμήμα Θεολογίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και η Ιερά Μητρόπολη Κηφισίας το Σάββατο 30 Μαρτίου και ώρα 10:00 π.μ. στο Πνευματικό, Πολιτιστικό Συνεδριακό Κέντρο του Ιερού Ναού Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Δήμου Μεταμόρφωσης. Η ημερίδα πραγματοποιείται στα πλαίσια συνεργασίας των δύο φορέων για τη δημιουργία “Κέντρου Μάθησης” στην Αττική, με σκοπό την λειτουργία προγράμματος μεταπτυχιακών και διδακτορικών σπουδών.
Αναλυτικά το πρόγραμμα: