31 Μαρτίου, 2019 - 12:18
Τελευταία ενημέρωση: 31/03/2019 - 12:27
“Στα χνάρια της λαϊκής μας παράδοσης”
Διαδώστε:
![“Στα χνάρια της λαϊκής μας παράδοσης”](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/03/λω-1-1024x768.jpg)
Εκδήλωση πραγματοποιήθηκε χθες στη Λωζάννη με θέμα: “Στα χνάρια της λαϊκής μας παράδοσης”. Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκαν ομιλίες, παρουσιάσεις παραδοσιακών φορεσιών, χοροί από τα χορευτικά τμήματα Εστίας Λωζάννης και ΕΛΚΕΛΑΜ Γενεύης καθώς επίσης και η βράβευση Παντελή Βερβατίδη, Χάρη & Βιολέττας Ξανθοπούλου για την πολυετή προσφορά τους.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: