«Κάλαντα υπό το φως των κεριών» τιτλοφορείται η υπαίθρια εκδήλωση που διοργανώνουν η Ιερά Αρχιεπισκοπή Αυστραλίας και το Κολλέγιο του Αγίου Ιωάννου, στις 18 Δεκεμβρίου, στις εγκαταστάσεις του ελληνορθόδοξου σχολείου στο προάστιο Preston της Μελβούρνης.
Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει Χριστουγεννιάτικη γιορτή, με δραστηριότητες για όλη την οικογένεια, συναυλία με παραδοσιακά κάλαντα και κλείσιμο με ένα φαντασμαγορικό σόου πυροτεχνημάτων.